Zemní vruty 10 ks - sada

Univerzální kotvící sada 10 ks zemních vrutů včetně montážního příslušenství.

Dostupnost: skladem

Původně: 6 690 Kč Sleva: 5%

6 356 Kč s DPH

Akce doprava zdarma - objednejte si tento produkt s dopravou s zdarma po celé ČR. 

Univerzální kotvící systém vhodný pro níže uvedené skleníky. Jednoduše, bezpečně a relativně rychle ukotvíte váš skleník k zemi pomocí systému zemních vrutů.

Sada je vhodná pro skleníky typu

 
Sada obsahuje

  • zemní vruty 500 mm + víčka 75 mm na zemní vruty + TEX vruty
  • 1x patku zemního vrutu (kvůli utažení zemních vrutů)
  • zatloukací kolík = ROXOR 18 mm délka 50 cm (kvůli přípravě díry pro zemní vrut a pro jeho utažení)
    (na obrazcích je zobrazen originální zatloukací kolík – v balení je nahrazen ROXOREM 18 mm, který je k tomuto účelu stejně vhodný)
  • L příchytka + šroub TEX 6,3x38 mm


Počet kotvících prvků záleží na typu skleníku. Na šířku i na délku je maximální rozteč mezi sousedními vruty 200 cm.
Není nutné stavět podezdívku, vruty upevní skleník přímo k zemi. 

 

Upozornění

1) V místech, kde chcete zavrtávat zemní vruty, zkontrolujte možné podzemní překážky, jako jsou podzemní kabely, potrubí, optická vedení, stavební konstrukce apod. Pečlivě předem prověřte, že zavrtáním vrutů nemůžete nic přerušit nebo poškodit. Pro optimální přípravu stavby se doporučuje zkontrolovat potřebné mapy pozemku, plány a případně použít zařízení pro detekci podzemních kabelů nebo potrubí. Zemní vruty nemohou být instalovány v písčité nebo v bažinaté půdě, v případě vysoké hladiny podzemní vody, změkčení terénu těžkým deštěm nebo záplavou. Při navážce musíte posoudit jak dlouho na místě navážka je. Pokud více než 10 let nebo je udusaná a uježděná, není to problém a zemní vruty je možné použít. Pokud stavíte u zdi, tak minimální možný odstup je 20 cm. Doporučujeme však ideálně vzdálenost 40 cm od zdi.

2) Zemní vruty slouží pouze pro ukotvení základny, resp. skleníku. Základna musí být po celém obvodu podepřená, tak aby mezi základnou a zemí nebyla mezera. Tu lze vyplnit hlínou a dobře udusat nebo cihlami (dlaždicemi, dřevěnou fošnou, apod.). Vruty je možné zavrtat i mírně pod úroveň okolního terénu (max. cca 1-2 cm). Pak je nutné prostor mezi vruty do této hloubky pro základnu odkopat. Pozor – pro přišroubování víčka vrutu je také nutné trochu odkopat zeminu okolo víčka. Toto řešení má určitou výhodu v tom, že základna zasahuje až na zem a nevznikne volný prostor, který je nutný vyplnit. Pokud necháme mezi zemí a základnou volný prostor, tak do skleníku mohou velmi lehce vlézt drobní hlodavci a škůdci plus může dojít k poškození skleníku podfouknutím větru do skleníku spodem pod základnou.

Soubory ke stažení

Uživatelské hodnocení a recenze

Komentáře uživatelů