Zdravotní nezávadnost polykarbonátových desek = zdravá zelenina

Dejte přednost kvalitě! O varování před nákupem „no name“ skleníků asijského původu a jak poznat kvalitní polykarbonát jsme vás již informovali.

Ale pokud stále ještě váháte s nákupem skleníku s polykarbonátovým prosklením, popřípadě je pro vás těžké se na trhu zorientovat a tzv. „Nenaletět“  přinášíme jeden z dalších argumentů, který je důležitý pro vaši bezpečnost a spokojenost.


Certifikace českým Státním zdravotním ústavem

Z důvodu větší bezpečnosti spotřebitelů nechala firma LanitPlast s. r. o. otestovat polykarbonátové desky používané pro výrobu skleníků s polykarbonátovými výplněmi u českého Státního zdravotního ústavu.

Výsledkem je osvědčení Státního zdravotního ústavu podle ČSN EN 14662 – 2 – Polykarbonátové desky nejsou zdrojem zvýšeným emisí VOC (těkavé organické látky) a vyhovují požadavkům na výrobek stanovených v příloze č. 1 k Nařízení vlády č. 163/2002 Sb. Bod 3) Hygiena, ochrana zdraví a životního prostředí, písmeno a) uvolňování toxických plynů.


Jinými slovy

Polykarbonát neuvolňuje žádné toxické chemikálie (plyny), které by pak mohla zelenina pěstovaná ve skleníku absorbovat.

Z naší nabídky naleznete Polykarbonátovou výplň otestovanou na zdravotní nezávadnost u těchto skleníků:

1) Skleníky Plugin                                           2) Skleníky Uranus

PluginUranus


3) Skleníky DODO                                              4) Skleníky Venus

 DODO.jpg  Venus

5) Skleníky IDA

99b5449adcf9564892dce306790d0c11.jpg


U těchto výrobků, které jsou otestovány na zdravotní nezávadnost naleznete ve fotogalerii pečeť s atestem CZÚ osvědčení CZÚ.


Závěr

Nízké ceny jsou někdy neodolatelné, ale naše zkušenosti potvrzují staré dobré přísloví – „Nejsme tak bohatí, abychom si mohli kupovat levné věci“. Přesvědčte se před každým nákupem o původu polykarbonátové výplně skleníku.

Foto_nezavadnost.jpg