Rozdíl mezi skleníkem řady Hobby a Variant značky Limes

Rozdíl mezi skleníky Limes řady Hobby a Variant jsou hlavně v konstrukci, vybavení a tedy i v ceně.

Skleníky Limes Hobby

Skleníky řady Hobby v délkách 3 m, 4,5 m nebo 6 m jsou vyrobeny jako jednodušší skleníky, i když na výrobu se používá stejně kvalitní materiál jako u skleníků Variant. Jednodušší proto, že je zde minimalizováno množství spojovacího materiálu a jeho součástí je pouze základní vybavení.

Jako výplň dodáváme matné zahrádkářské sklo "Helios" 4 mm. Bezproblémové otevírání a zavírání posuvných dveří skleníku zajišťují bezúdržbová ložiska. V základní délce 3 m je jedno střešní okno s ručním otvíráním, v délce 4,5 dvě střešní okna a v délce 6 m tři střešní okna s ručním otvíráním.

Jako příslušenství doporučujeme přikoupit gumu pod střešní skla a pro jednodušší obsluhu i automatický otvírač okna.        

Varianty skleníků Limes Hobby dle velikosti:                                                    

 973cb2bd1794b5cde632fb888921b175+jas.jpg          

Skleníky Limes Variant

Skleníky Variant na rozdíl od skleníků řady Hobby mají v základním provedení široké dvoukřídlové pantové dveře, které oceníte při vstupu, případně vjezdu kolečkem. Na přání zákazníka lze přiobjednat prodloužené dveře, a tím zajistit bezproblémový vstup do skleníku i pro osoby vyšší postavy. Skleníky této řady jsou širší, celková šířka je 303 cm (skleníky Hobby 247 cm). K dalším přednostem těchto skleníků patří nerezové panty dveří, oken a háčků na držení skla.

Gumová lemovka pod střešními skly a ve dveřích je též součástí základního provedení skleníku. Dále je skleník Variant vybaven úchyty na police, kde si položením jakékoli desky můžete vytvořit odkládací prostor. Za příplatek lze dovybavit skleník námi nabízenou policí a dalším příslušenstvím, jako je okap či boční okno. Jako výplň dodáváme matné zahrádkářské sklo "Helios" 4 mm.

Ke skleníkům řady Variant naleznete v naší nabídce i další příslušenství, jako jsou automatické otvírače, gumová lemovka na boky a čela, poličky, zámek ke skleníku apod.

Varianty skleníků Limes Variant dle velikosti:

L+3+upr.jpg


Na skleníky Limes poskytujeme prodlouženou záruku 10-ti let proti prorezavění.

Je gumová lemovka důležitá?

Gumovou lemovkou jsou podložena skla. Sklo je na gumě uloženo mnohem pružněji než pouze v profilu a tím lépe odolává nárazům, jako jsou běžné kroupy nebo bouchnutí dveří větrem. Takže z našeho pohledu bychom toto příslušenství určitě doporučovali.