Proč si pořídit příslušenství

Pokud chcete začít pěstovat pravou domácí zeleninou, základem je kvalitní skleník. Vedle něj se vyplatí pořídit i příslušenství, které nám práci usnadní, urychlí a rozhodně zkvalitní. V našem e-shopu naleznete celou škálu příslušenství, jež si můžete společně se skleníkem zakoupit.

teplomer.jpgV první řadě to jsou teploměry a vlhkoměry. Je velice důležité vědět, jaká je ve vašem skleníku teplota vzduchu. Podle naměřené hodnoty se pak dále řídí odvětrávání přebytečného tepla. Tyto teploměry jsou nejčastěji závěsné a hodí se do všech typů skleníků. Vedle teploměrů měřících teplotu vzduchu si u nás můžete objednat i teploměry měřící teplotu půdy. Vlhkoměry tvoří další důležitý článek skleníků. Taktéž jsou nejčastěji závěsné.

Dalším velmi praktickým příslušenstvím jsou různé poličky a regály. Většinou jsou univerzální pro všechny typy skleníků. Najdeme ale i takové, které se speciálně hodí pro určitý typ.

K udržení správné vlhkosti ve skleníku vám pomůžou ventilační okna, a abychom vám práci co nejvíce usnadnili, nabízíme vám automatické otevírače těchto oken. Je to velmi jednoduché. Jedná se o píst s pákou, který reaguje na zvyšující se teplotu uvnitř skleníku a automaticky okno otevírá nebo naopak zavírá. Další usnadnění práce přináší automatické zavlažování, které vám taktéž nabízíme.

Některé rostliny potřebují vyšší teplotu půdy, než jaké jsme schopni docílit v těchto klimatických podmínkách. Neváhejte proto a společně se skleníkem zakupte i speciální půdní topení. Jedná se o odporový drát, který je schopný zvednout teplotu půdy až o 11°C.

Velmi užitečné mohou být základny nahrazující podezdívku či prodlužovací segmenty v případě, že chcete váš skleník zvětšit.

Skleníkové příslušenství představuje v první řadě usnadnění a zpříjemnění práce na zahradě. Podívejte se na naši nabídku a vyberte vše důležité, co budete potřebovat.