Na co si dát pozor při výběru skleníku

Nejdůležitější krok již máte za sebou. Rozhodli jste se pro pěstování vlastní zeleniny ve skleníku a nyní vás čeká jeho samotný nákup. Ještě před jeho pořízením je však nutné zamyslet se nad několika podstatnými věcmi.

Sklenik+Merkur_2.jpgV první řadě to je otázka, co chcete ve skleníku pěstovat. Ano, většina z vás si na ni jistě odpověděla již dávno. „Chci si pochutnávat na pravé domácí zelenině, a proto si pořídím skleník.“ Jenže existují dokonce i rozdíly v pěstování jednotlivých druhů zeleniny a z tohoto důvodu byste si měli ujasnit, na čem konkrétně si chcete pochutnávat dříve, než si skleník pořídíte.

Poté, co se rozhodnete, jaké rostliny budete ve svém skleníku pěstovat, se můžete začít zabývat jeho konkrétní podobou. Nejlepší je začít jeho velikostí. Obecně se doporučuje pořídit si skleník o trochu větší, než je váš záměr. Ptáte se proč? V mnoha případech se již po krátké době velikost zakoupeného skleníku ukáže jako nedostačující. Koupí větších rozměrů tak tomu můžete zabránit. S tím samozřejmě souvisí místo, kam skleník postavíte. Je velmi důležité, aby bylo místo slunečné. Je to slunce, díky němuž mohou rostliny růst. Nezapomeňte, že minimální vzdálenost od hranice se sousedním pozemkem jsou 2 m.

Rozmyslete si také, z jakého materiálu skleník chcete mít. My vám nabízíme velmi kvalitní polykarbonátové skleníky. Společně se skleníkem taktéž můžete zakoupit vytápění, takže je důležité rozhodnout se, zda budete chtít ve skleníku přitápět nebo nikoli.

Důležitou roli v nákupu samozřejmě hrají peníze. My však doporučujeme, abyste při nákupu skleníku zbytečně nešetřili. Nápadně výhodná koupě se vám totiž může v blízké době vymstít. My vám nabízíme skleníky vyrobené z vysoce kvalitního a odolného materiálu. V naší nabídce jistě naleznete takový výrobek, který bude přesně sedět vám i vaší zahradě.