Výhody polykarbonátových skleníků

Tím nejdůležitějším, co skleník dělá skleníkem, je jeho výplň. Ano, jistě si řeknete, že je tento materiál zřejmý již ze samotného názvu. My vás ale vyvedeme z omylu. Výrobci skleníků se snaží pěstování rostlin co nejvíce zefektivnit a docílit co nejlepších vlastností skleníků, a právě proto se v dnešní době jejich výplně nevyrábějí pouze ze skla.

polykarbonatova_deska_komurkovy.jpgVedle skla je pro tento účel nejpoužívanějším materiálem plast. Konkrétně se jedná o plastové desky (v případě, že jako výplň použijeme plastovou fólii, nehovoříme o skleníku, nýbrž o fóliovníku, což je třeba mít na paměti). Existuje více druhů plastů, ze kterých se skleníky vyrábějí.

V naší nabídce naleznete polykarbonátové skleníky. Desky jsou vytvořeny v podobě tzv. komůrkového dvojitého materiálu. Nazýváme je dutinové desky, a aby došlo k optimální izolaci, používají se vždy dvoustěnné a čtyřstěnné desky oddělené od sebe svislými přepážkami. Díky vzduchu uzavřenému mezi deskami se během fáze vytápění minimalizují energetické ztráty.

A jaké jsou přednosti polykarbonátových desek? V první řadě jsou velmi lehké a ohebné. Těchto vlastností využívají výrobci skleníků hlavně v případě speciálních skleníkových konstrukcí, jako je například střecha do oblouku, která by se ze skla vyráběla velmi nesnadno. Desky vyrobené z polykarbonátu jsou téměř nerozbitné a vysoce odolné proti poškození. Propustnost UV záření se pohybuje na velmi nízkých hodnotách. Dokonce bychom mohli říct, že polykarbonát UV záření nepropouští téměř vůbec. Světlo je do skleníku propouštěno v závislosti na tloušťce desek. V průměru se však propustnost pohybuje okolo 70-80 %.

Dalo by se říci, že v oblasti plastových výplní skleníků, jsou polykarbonátové desky nejrozšířenější, což je dáno jednak skvělými vlastnostmi, jednak příznivou cenou. A právě z těchto důvodů se i my specializujeme na prodej polykarbonátových skleníků.