Rady a tipy na měsíc říjen

Ve skleníku větrejte jen přes den, jak dovolí počasí. Rostliny zalévejte jen ráno a není-li možné vytápění chraňte je před nočními mrazíky netkanou textilií.

Nyní můžete ještě vysévat řezaný listový salát, zimní hlávkový salát, polníček, špenát, ředkvičky a mrkev. Zhruba v polovině měsíce vneste dovnitř truhlíkové rostliny. Zkontrolujte případný výskyt škůdců. Půdu ve skleníku můžete vyměnit, ale nesmí být příliš bohatá na živiny. Je možné vyměnit ji až na jaře. Neužívaný skleník mulčujte a udržujte v něm vlhkost.

Údržba a čištění polykarbonátového skleníku

Jak o skleník nejlépe pečovat? Pokud jste se rozhodli, že svůj skleník vyčistíte, nepoužívejte žádné chemické prostředky, které by mu mohly uškodit. Nejlépe ho naopak vyčistíte pomocí slabého mýdlového roztoku a hadříku.

V průběhu zimy nezapomeňte zbavovat střechu skleníku sněhu. Celoročně kontrolujte pevné uchycení v podloží.

Uskladnění automatického otevírače

V průběhu měsíce října doporučujeme vymontovat automatický otevírač a pečlivě ho uskladnit, aby nebyl vystaven mrazu. Postupujte tak, že vymontujete pouze hydraulický válec otevírače.

Konstrukce otevírače může zůstat na okně. Není nutné vymontovat celý otevírač. Okno mechanicky zavřete a v případě potřeby zabezpečte proti nechtěnému otevření.

Skleník