Podzim ve skleníku

Ať vás zima nezaskočí. Udělejte si pravidelnou podzimní údržbu ve skleníku.

A kde začít?

Skleník nejprve prohlédneme, zda-li není někde poškozen a nalezené závady odstraníme. Je-li nutné, promažeme panty oken a dveří.
Aby nám sloužil automatický otvírač co nejdéle na zimu jej demontujeme. Máte-li skleník v zahrádkářské kolonii, je zbytečné, aby svou přítomností lákal zloděje.

Okapy

Pokud máte u skleníku okapy, odstraníme z nich všechny nečistoty, aby voda mohla volně odtékat. Pořádné vyčištění si také zaslouží retenční nádrž na dešťovou vodu. Disponujete-li kapkovou závlahou, je důležité celý rozvod demontovat a uložit do míst, kde bude chráněn před mrazem.

Čištění polykarbonátových a skleněných výplní

Během pěstitelské sezóny se může stát, že díky vnitřní vlhkosti se vnitřní výplň pokryje zelenou řasou. Na podzim, když je skleník prázdný, máme ideální příležitost ji vyčistit.

Pro skleněné skleníky nám k vyčistění postačí kbelík s teplou vodou a hadr popřípadě houbička.

Na polykarbonátové desky doporučujeme použít originální čístící prostředek na skleníky nebo koncentrát na polykarbonátové desky.
U polykarbonátových výplní nepoužívejte jiné než výše uvedené čisticí prostředky obsahující chemická rozpouštědla nebo prostředky na bázi lihu a alkoholu. Pozor na poškrábání špinavým hadrem nebo špinavou houbou.

Po vyčistění opláchneme skleník čistou vodou.

uranus+mensi.jpg